Küçük Ev Dekorasyonu

Evinizi doğru bir şekilde dekore etmek düşündüğünüzden daha önemli olabilir. Çünkü genel görüşün aksine dekorasyon, şık bir alan yaratmaktan çok daha fazlasını ifade eder. Örneğin doğru dekorasyon uygulamaları sayesinde evinizi olduğundan daha geniş gösterebilir, psikolojik olarak sizi rahatlatabilecek alanlar yaratabilirsiniz.

Eğer siz de “Evim çok küçük, biraz daha ferah bir alana ihtiyacım var.” diyorsanız şimdi önereceğimiz fikirleri hayata geçirebilirsiniz. O halde sizi daha fazla bekletmeyelim ve “Küçük evi nasıl dekore edebilirim?” sorusunun cevabını evinizin alanları doğrultusunda verelim.

Tüm Alanlarda Değerlendirebileceğiniz Öneriler

Evinizin olduğundan daha büyük görünmesi için yapmanız gereken uygulamalar elbette alanlara göre farklılık gösterebilir. Fakat evinizin hangi odasından bahsedersek bahsedelim, aşağıdaki önerileri uygulayabilirsiniz:

  1. Küçük ev dekorasyonunda açık ve pastel renkleri tercih edebilirsiniz. Beyaz, açık gri, ekru, bej, yumurta kabuğu gibi açık tonları, detaylarda kullanmak üzere nane yeşili, petrol yeşili ya da mavi gibi koyu tonlarla buluşturarak dikkat çekici bir alan kurgulayabilirsiniz.
  2. Kapı arkası askılığı, dolap içi depolama çözümleri gibi ürünler sayesinde alanın daha düzenli ve dolayısıyla daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz.
  3. Gün ışığından maksimum derecede yararlanmak için ince perdeleri değerlendirebilirsiniz.
  4. Aynı odada yer verdiğiniz oturma ve yemek alanı gibi farklı noktaları şık bir şekilde ayırmak için cam duvarlardan yardım alabilirsiniz.
  5. İmkân varsa evin iç ve dış bölümünü devam alanlar gibi kurgulayabilirsiniz. Örneğin balkon kapınızı sürgülü yapıp perdeleri kenara çekip balkonun da oturma odasına dâhil olduğu algısını oluşturabilirsiniz.
  6. Kullanmadığınız eşyayı ihtiyacı olanlara vermek ya da online uygulamalar yardımıyla satmak, alanın ferahlanmasına yardımcı olur.
Menü